Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zebranie rodziców osób niepełnosprawnych

Utworzono dnia 05.11.2021

W dniu 25 października 2021 r. w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łęcznej odbyło się zebranie z rodzicami wychowanków ośrodka dotyczące programów i świadczeń na rzecz osób niepełnosprawnych.
W spotkaniu udział wzięła Pani Anna Kłoda, Referent do spraw Rehabilitacji Społecznej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Łęcznej.

Pani Anna przedstawiła aktualnie realizowane programy i świadczenia przez PCPR w Łęcznej, omówiła procedury ubiegania się o należne świadczenia na rzecz niepełnosprawnych dzieci.
Każdy uczestnik zebrania otrzymał od Pani Anny aktualny informator dla osób niepełnosprawnych, w którym znajdują się przydatne informacje o jednostkach wspierających osoby niepełnosprawne na terenie powiatu łęczyńskiego, wraz z opisem zakresu pomocy i danymi kontaktowymi do każdej placówki. Informator można znaleźć także na stronie internetowej PCPR https://pcprleczna.pl/n,informator-dla-osob-niepelnosprawnych-1

Przypominamy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej zapewnia bezpłatną pomoc psychologa, pedagoga oraz prawnika. Wpiera również osoby z niepełnosprawnością poprzez dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych między innymi do likwidacji barier technicznych i architektonicznych, zaopatrzenia w sprzęty rehabilitacyjne oraz uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie PCPR: https://pcprleczna.pl lub bezpośrednio u naszych pracowników codziennie w godz. 07:00-15:00, przy ul. Staszica 9 w Łęcznej.