Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Inicjatywa Klubu Senior+

Utworzono dnia 04.11.2020

Klub Senior+ usytuowany jest w Łęcznej, przy ul. Staszica 9. Zrzesza nieaktywnych zawodowo mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego powyżej 60 roku życia. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo naszych Seniorów w dobie pandemii wychodzimy z inicjatywą pomocy osobom starszym.

Przekazujemy dedykowaną infolinię dla Seniorów – 81 53 15 347, telefonować można w godz. 800 - 1400. Dzwoniąc pod nr telefonu, będą mogli poprosić Państwo o wsparcie psychologiczne, a także o pomoc przy czynnościach, które wymagają wyjścia z domu. Zakres usług jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym. Oznacza to, że nie możecie Państwo poprosić o przekroczenie progu drzwi wejściowych w Waszym domu w celu, np. posprzątania mieszkania. Inicjatywa jest skierowana do Seniorów, którzy w dobie pandemii zdecydowali się pozostać w domu dla własnego bezpieczeństwa. Wsparcia nie otrzymają osoby, które mają już pomoc w ramach usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych lub z usług świadczonych przez MOPS.

Udzielenie pomocy nie zależy od kryterium dochodowego. Koszty zakupów pokrywa Senior i przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów. Zasady zostaną uzgodnione podczas rozmowy telefonicznej. Pomoc w postaci usług jest nieodpłatna, Seniorzy obciążeni są jedynie kosztem zakupów. Dbamy o bezpieczeństwo naszych Seniorów i prosimy Państwa, aby w kontakcie z pracownikiem Klubu Senior+, przestrzegać obowiązujących zasad sanitarnych, w tym zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki, używanie rękawiczek oraz dezynfekowanie dłoni.

 

 

Kochani Seniorzy, jesteśmy z Wami!