Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

STOP kobietobójstwu!

Utworzono dnia 01.12.2020

STOP kobietobójstwu! Nowa kampania Centrum Praw Kobiet

Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet obchodzony na całym świecie 25 listopada to jednocześnie dzień rozpoczęcia międzynarodowej kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na płeć.

 

Przemoc wobec kobiet i przemoc domowa to poważne naruszenie praw człowieka, godzące w prawa zdrowia, a nawet życia. W Polsce wiele kobiet doświadcza przemocy ze względu na płeć. W czasach pandemii liczba osób doświadczających przemocy drastycznie rośnie.

Kilkaset kobiet rocznie (CPK szacuje, że to nawet 500 kobiet) ginie w Polsce w związku z przemocą domową: tracą życie w wyniku pobicia ze skutkiem śmiertelnym, popełniają samobójstwa. Nieznana liczba kobiet figuruje w kartotekach osób zaginionych, chociaż część z nich została w rzeczywistości zamordowana. Nierzadko policji dopiero po latach udaje się wyjaśnić sprawę i doprowadzić do pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności. Analizując skalę zjawiska należy poza kobietami tracącymi życie w związku z przemocą brać pod uwagę także dzieci i innych członków rodziny kobiety, którzy doznają krzywdy i cierpią w wyniku działań sprawcy przemocy.

https://youtu.be/ZhBasKpnNTw

cpk.org.pl/

Jeśli podejrzewasz, słyszysz lub widzisz przemoc wobec kobiet?

Reaguj!!!

Dzwoń na numer alarmowy

112  lub 997

Udaj się na Komisariat Policji, bądź do Ośrodka Pomocy Społecznej znajdującego się
w Twojej okolicy, tu znajdziesz:

https://pcprleczna.pl/pliki/plik/instytucjeudzielajacepomocy-1587739591.pdf

INSTYTUCJE UDZIELAJĄCE POMOCY OSOBOM DOTKNIĘTYM PRZEMOCĄ W RODZINIE W POWIECIE ŁĘCZYŃSKIM

 

Również od Ciebie zależy bezpieczeństwo, a nawet życie innych!