Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nabór wniosków AS - Moduł I obszar D

Utworzono dnia 14.03.2023

                 

                

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej do 31.08.2023r. prowadzi nabór wniosków w ramach programu „Aktywny samorząd” Moduł I Obszar D - pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką, pomoc adresowana do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które są przedstawicielem ustawowym lub opiekunem prawnym dziecka).

 

Możesz skorzystać z pomocy jeśli:

  • posiadasz znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
  • jesteś osobą aktywną zawodowo,
  • pełnisz rolę przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego dziecka.

 

Jeśli posiadasz podpis elektroniczny lub Profil Zaufany na platformie ePUAP możesz złożyć wniosek w formie elektronicznej, w systemie przygotowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - SOW (System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON) https://sow.pfron.org.pl  

System SOW przewiduje znakomite ułatwienia i uproszczenie wszelkich procedur związanych z aplikowaniem o pomoc i realizacją programu.

Złożenie wniosku elektronicznie w systemie SOW jest dodatkowo premiowane:

w przypadku Modułu I jest to 10 punktów preferencyjnych przy ocenie merytorycznej wniosku (preferencja jest jednorazowa).

 

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami możesz złożyć także w wersji papierowej w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej  przy ul. Staszica 9, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Osoby zainteresowane zapraszamy!