Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kończy się czas na składanie wniosków o Dobry Start

Utworzono dnia 09.11.2023

300 plus - Przypominamy, iż kończy się czas na składanie wniosków o Dobry Start

 

Już wkrótce rodzice/opiekunowie stracą możliwość składania wniosków o świadczenie z programu Dobry Start, nazywane 300 plus.

Termin składania wniosków o wyprawkę szkolną upływa 30 listopada.

Dobry Start to program, w ramach którego raz w roku wypłacane jest wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Nabór wniosków o 300 plus ruszył wraz z początkiem lipca. Osoby, które wciąż nie złożyły dokumentów, powinny się pospieszyć - wnioski o 300 plus można składać tylko do końca listopada.

Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Wsparcie z programu Dobry Start przysługuje dla uczniów rozpoczynających rok szkolny od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej, które jednak spełniają odpowiednie kryteria wiekowe. Górna granica wieku to 20 lat, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 24 lata. Świadczenia nie otrzymują także studenci.

W przypadku świadczenia 300 plus nie obowiązuje kryterium dochodowe.

W razie jakichkolwiek trudności prosimy o zgłaszanie się do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej ul. Staszica 9, 21-010 Łęczna.