Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Bezpłatne korepetycje z matematyki dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych

Utworzono dnia 26.09.2021

Korepetycje dla dzieci z rodzin zastępczych

Wśród trudności w wychowaniu dzieci w rodzinach zastępczych należy wymienić problemy szkolne. Zdarza się, że dzieci niejednokrotnie mają zaległości w szkole, a może przede wszystkim mało wiary we własne możliwości. Trudności w nauce często nie są wynikiem lenistwa, a skomplikowanej sytuacji, w której przyszło dziecku funkcjonować. Za dzieckiem są czasem lata zaniedbań wynikających z traumatycznych przeżyć. Również nauka prowadzona w formie zdalnej, w przypadku trudności w przyswojeniu i zrozumieniu nowych treści, ograniczając możliwość  bezpośrednich  konsultacji z nauczycielem, może przyczynić się do pogłębiania się zaległości.  Nie zawsze można liczyć na to, że dziecko samo zbuduje wystarczającą motywacje do nauki. Dlatego dzieci często potrzebują wsparcia ze strony innych

Z myślą o nich  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej we współpracy z ludźmi dobrego serca rozpoczyna udzielanie darmowych korepetycji z matematyki dla dzieci z rodzin zastępczych. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu. W każdy poniedziałek o godzinie 15.00.

Cotygodniowe wizyty mają na celu uczyć podopiecznych systematyczności w nauce,  wzmocnić posiadaną wiedzę, bądź uzupełnić jej braki. Warto po nie sięgnąć, jeśli dziecko sygnalizuje trudności w nauce. 

Wierzymy, że poświęcony im w ten sposób czas szybko zaowocuje.